چرخ اطلاعیه سهام عدالت عدالت جهانی سامانه سهام عدالت

چرخ: اطلاعیه سهام عدالت عدالت جهانی سامانه سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آمریکا قصد دارد شرکت ملل را نابود کند / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا قصد دارد نهاد بین‌المللی شرکت ملل را که به قصد ایجاد صلح در دنیا تاسیس شده است است نابود کند و چون سازوکار دیگری جهت جایگزینی

آمریکا قصد دارد شرکت ملل را نابود کند / لاریجانی

لاریجانی: آمریکا قصد دارد شرکت ملل را نابود کند

عبارات مهم : اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا قصد دارد نهاد بین المللی شرکت ملل را که به قصد ایجاد صلح در دنیا تاسیس شده است است نابود کند و چون سازوکار دیگری جهت جایگزینی آن وجود ندارد، صحنه بین المللی را به هرج و مرج سوق دهد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در شروع جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حمله به عراق بدون مصوبه شورای عالی امنیت بود، ولی آمریکایی ها با کمک یک یا دو کشور دست به این اقدام زدند گرچه بعدها چنان گرفتار شدند که پا به فرار گذاشتند. خروج از معاهده پاریس در رابطه با جَوی خلاف مقررات شرکت ملل بود و همچنین خروج از توافقنامه هسته ای خلاف قطعنامه شورای امنیت بود و همین طور انتقال سفارتخانه خود به قدس.

وی افزود: همه اینها نشان می دهد آمریکا قصد دارد نهاد بین المللی شرکت ملل را که به قصد ایجاد صلح در دنیا تاسیس شده است است نابود کند و چون سازوکار دیگری جهت جایگزینی آن وجود ندارد، صحنه بین الملل را به سوی نوعی هرج و مرج امنیتی سوق دهد.

آمریکا قصد دارد شرکت ملل را نابود کند / لاریجانی

لاریجانی در ادامه بیان کرد: در روز گذشته رژیم صهیونیستی دست به جنایتی وسیع زد و حدود ۵۰ نفر از مردم فلسطین را به شهادت رساند و حدود دو هزار نفر را مجروح کرد. این اتفاق مقارن با دو مسئله بود. یکی همزمان با روز نکبت بود که چند دهه پیش در چنین روزی قدرت های بزرگ به حمایت از صهیونیست ها پرداختند تا مردم فلسطین را از سرزمین خود آواره کنند و به جای آنها از گوشه و کنار دنیا افرادی را جمع و جور کردند و منزل و کاشانه فلسطینی ها را غصب نمودند. اتفاق عظیمی بود که بیش از دو-سوم مردم فلسطین را از سرزمین آبا و اجدادی خود اخراج کردند و با قتل عام کسانی که مقاومت کردند، زمینه را جهت وارد کردن دیگران فراهم کردند. این فاجعه تاریخی مبنای تولد این رژیم نکبت شد که عامل ماجراهای چند دهه اخیر است.

وی ادامه داد: دیگر عنوان نیز انتقال سفارت رژیم آمریکا از تل آویو به قدس است که روز گذشته به دستور مدیر جمهور آمریکا انجام شد. با اینکه تقریبا همه کشورهای دنیا این اقدام را محکوم کردند و با اینکه همه می دانند این اقدام مخالف مصوبات شورای امنیت و مجمع عمومی شرکت ملل هست، ولی ظاهرا از سالهای پیش آمریکایی ها تصمیم گرفتند نهادهای بین المللی را بی اعتبار کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا قصد دارد نهاد بین‌المللی شرکت ملل را که به قصد ایجاد صلح در دنیا تاسیس شده است است نابود کند و چون سازوکار دیگری جهت جایگزینی

لاریجانی خاطرنشان کرد: جنایت روز گذشته و کشتار مردم فلسطین صرفا به علت اینکه اعتراض به چنین اقداماتی کردند ننگ بزرگی جهت رژیم صهیونیستی و آمریکاست و در تاریخ خواهد ماند.

وی تصریح کرد: روشن است که این کشتارها از سر استیصال رژیم صهیونیستی و بیش از آنکه قدرت آنان را نشان دهد، بحران آنها را برملا می کند. راهپیمایی روزهای گذشته فلسطینی ها نشان داد که در جهت احقاق حق خود ایستادند و مقاومت می کنند. این حرکت تازه در فلسطین اضطراب جهت رژیم صهیونیستی ایجاد کرده که دست به کارها احمقانه می زند.

لاریجانی ادامه داد: در چنین شرایطی آمریکا ادعا می کند بزرگترین معامله قرن را سامان می دهیم. آقای ترامپ این بزرگترین معامله ی قرنِ شما را، فلسطینی ها به بزرگترین ننگ تاریخ بدل کردند و با چنین اقدامی ملت فلسطین و مسلمانان را متحدتر کرده اید و همین امر عامل مهم پیروزی آنها خواهد بود.

آمریکا قصد دارد شرکت ملل را نابود کند / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دیگر کسی به وعده های شکلاتی شما وقعی نمی نهد. حتی بعضی گروه های فلسطینی که با طرح های سازش قلابی آمریکا سالیانی منتظر حداقل هایی جهت زندگی خود بودند امروز متوجه شدند راه مهم احقاق حق فلسطینی ها مقاومت است و البته این بزرگترین دستاورد قرن است که معامله پوشالی قرن آمریکا را به زباله دان تاریخ فرستاد.

وی در آخر گفت: کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی روز گذشته در پایتخت کشور عزیزمان ایران حوادث اخیر در سرزمین های اشغالی را بررسی کرد و همگرایی خوبی جهت مقابله با کارها ماجراجویانه آمریکا و صهیونیست ها به وجود آورد. از دست اندرکاران این همایش سپاسگزاری می کنم و البته باید دبیرخانه بین المجالس اسلامی پیگیری های جدی جهت کارها عملی که در این اجلاس مطرح شد، به عمل آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا قصد دارد نهاد بین‌المللی شرکت ملل را که به قصد ایجاد صلح در دنیا تاسیس شده است است نابود کند و چون سازوکار دیگری جهت جایگزینی

واژه های کلیدی: اسلامی | آمریکا | فلسطین | آمریکایی | لاریجانی | روز گذشته | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs