چرخ اطلاعیه سهام عدالت عدالت جهانی سامانه سهام عدالت

چرخ: اطلاعیه سهام عدالت عدالت جهانی سامانه سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ از روابط خوب کشور عزیزمان ایران و عمان ناراحت است / بلومبرگ

شبکه بلومبرگ با اشاره به روابط خوب پادشاهی عمان با ایران، ‌گزارش داد: دولت ترامپ علی رغم رییس‌جمهور پیشین آمریکا که از این روابط جهت پیشبرد مذاکرات با کشور عزیز

ترامپ از روابط خوب کشور عزیزمان ایران و عمان ناراحت است / بلومبرگ

بلومبرگ: ترامپ از روابط خوب کشور عزیزمان ایران و عمان ناراحت است

عبارات مهم : ایران

شبکه بلومبرگ با اشاره به روابط خوب پادشاهی عمان با ایران، گزارش داد: دولت ترامپ علی رغم رییس جمهور پیشین آمریکا که از این روابط جهت پیشبرد مذاکرات با کشور عزیزمان ایران استفاده کرد، به عمان راجع به روابطش با پایتخت کشور عزیزمان ایران هشدار داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، جهت این که مشخص شود سیاست های دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با نفر قبلی یعنی باراک اوباما چقدر تفاوت دارد باید سراغ عمان رفت. جهت باراک اوباما پادشاهی کوچک عمان یک ابزار دیپلماتیک محرمانه بود.

ترامپ از روابط خوب کشور عزیزمان ایران و عمان ناراحت است / بلومبرگ

دولت وی از روابط خوب این کشور با کشور عزیزمان ایران جهت آزادی کوهنوردان آمریکایی بهره برد. سلطان قابوس پادشاه عمان جهت آزادی این کوهنوردان در نخستین دوره ریاست جمهوری اوباما کمک کرد. این پادشاهی کوچک همچنین میزبان مذاکرات زمینه ساز جهت حصول توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران بود که دستاورد مهم اوباما در عرصه سیاست خارجی را فراهم کرد.

اما ترامپ کاملا نسبت به عمانی ها بی تفاوت بوده هست. عمان تنها پادشاهی عرب بود که در دیدارهای دوجانبه کشورهای حاشیه خلیج (فارس) با آمریکا در ماه گذشته در عربستان غایب بود. سلطان قابوس در این نشست حضور نیافت. این در حالی است که اوباما از روابط خوب وی با کشور عزیزمان ایران جهت پیشبرد دیپلماسی اش در قبال کشور عزیزمان ایران بهره برد ولی روابط خوب عمان با کشور عزیزمان ایران جهت دولت ترامپ یک مسئله به شمار می آید.

شبکه بلومبرگ با اشاره به روابط خوب پادشاهی عمان با ایران، ‌گزارش داد: دولت ترامپ علی رغم رییس‌جمهور پیشین آمریکا که از این روابط جهت پیشبرد مذاکرات با کشور عزیز

به گزارش بلومبرگ، مایک پامپتو رییس شرکت اطلاعات آمریکا (سیا) و ژنرال ریکی وادل معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در 11 ژوئن در سفری محرمانه به مسقط رفتند. به گفته سه مقام دولت آمریکا، پامپتو و وادل در این سفر از سلطان قابوس خواسته اند تا همکاری اش را با کشور عزیزمان ایران کم کند. هر چند آن ها کاملا با دقت واکنش‌ها کرده و از عمان نخواسته اند که روابطش را با کشور عزیزمان ایران قطع کند؛ آیا که چنین چیزی با توجه به وابستگی اقتصادی زیاد عمانی ها به کشور عزیزمان ایران غیرممکن هست. مقامات آمریکایی مدعی اند که کشور عزیزمان ایران از عمان به عنوان مسیری جهت کمک به حوثی ها در یمن و حمایت از آن ها استفاده می کند.

اما بروس ریدل افسر پیشین شرکت سیا که اکنون در اندیشکده بروکینگز فعالیت می کند اعتقاد است که نگرانی ارتش آمریکا و سعودی ها این نیست که کشور عزیزمان ایران به یمن سلاح بفرستد بلکه آن ها نگرانند کشور عزیزمان ایران به حوثی ها یاری کند تا موشک بالستیک تولید کند و چنین کاری نیازمند ارسال تجهیزات نیست بلکه به کارشناسان و متخصصانی نیاز دارد که دانش این کار را داشته باشند. کشور عزیزمان ایران نیز از دانش و تخصص آن برخوردار است.

بلومبرگ در ادامه با اشاره به این که «ایران روز یکشنبه از خاک خود موشک بالستیک به مواضع داعش در سوریه شلیک کرده است»، گزارش داد: حمله موشکی روز یکشنبه کشور عزیزمان ایران به وضوح هشداری به آمریکا و عربستان بود که خواهان قطع روابط کشور عزیزمان ایران با حوثی ها هستند.

ترامپ از روابط خوب کشور عزیزمان ایران و عمان ناراحت است / بلومبرگ

به روشنی آمریکا و سعودی ها دریافت کنندگان خبر شلیک موشک های کشور عزیزمان ایران هستند؛ چراکه بعضی کشورهای منطقه به خاص عربستان بیش از این گفته بودند که جنگ و ناامنی را به داخل خاک کشور عزیزمان ایران خواهند کشاند؛ بنابراین پرتاب موشک های بالستیک ایران، دیپلماسی محرمانه پامپتو و وادل در عمان را مهم تر می کند.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | اوباما | عربستان | آمریکایی | دولت ترامپ | دولت آمریکا | دونالد ترامپ | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs