چرخ اطلاعیه سهام عدالت عدالت جهانی سامانه سهام عدالت

چرخ: اطلاعیه سهام عدالت عدالت جهانی سامانه سهام عدالت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گران فروشی در بازار ارز

روز سه شنبه دلار در میان دلالان حتی تا محدوده ۵ هزار و ۲۰ تومان پایین آمد؛ با این حال، بخشی از عرضه کنندگان ارز از کم اطلاعی خریداران سوءاستفاده کردند و دلار خو

گران فروشی در بازار ارز

گران فروشی در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

روز سه شنبه دلار در میان دلالان حتی تا محدوده ۵ هزار و ۲۰ تومان پایین آمد؛ با این حال، بخشی از عرضه کنندگان ارز از کم اطلاعی خریداران سوءاستفاده کردند و دلار خود را با قیمت های بسیار بالاتری به فروش رساندند. خریداران دلار گران زیاد بازیگران آماتوری بودند که با نشانه سرمایه گذاری یا از سر نیاز وارد بازار شده است بودند؛ آنها از روند قیمت ها در حجم کلان اطلاع چندانی نداشتند و عرضه کنندگان ارز از ولع آنها جهت خرید استفاده کردند و دلار را بعضا در قیمت هایی نزدیک به ۵ هزار و ۲۰۰ تومان به آنها فروختند. این در حالی بود که در سطوح کلان، قیمت ها در محدوده های بسیار پایین تری قرار داشت و خرید و فروش ها هم در حجم های بالاتری بود.

گران فروشی در بازار ارز

گران فروشی در بازار ارز

روز سه شنبه دلار در حجم کلان در نهایت با قیمت ۵ هزار و ۵۰ تومان به کار خود آخر داد که ۴۰ تومان کمتر از روز انتهایی هفته گذشته بود. البته بسیاری از صرافی ها قیمت دلار خود را ۴ هزار و ۸۸۸ تومان درج کرده بودند، ولی زیاد آنها حاضر نبودند در این قیمت اقدام به عرضه کنند.

دشواری خرید ارز

روز سه شنبه دلار در میان دلالان حتی تا محدوده ۵ هزار و ۲۰ تومان پایین آمد؛ با این حال، بخشی از عرضه کنندگان ارز از کم اطلاعی خریداران سوءاستفاده کردند و دلار خو

روز گذشته، خرید دلار جهت افراد عادی در بازار سخت بود، ولی در میان معامله گران قیمت ها رویه احتیاطی و نزولی داشت. به گفته بعضی از فعالان، روز سه شنبه یکی از صرافی های بزرگ دولتی اقدام به عرضه دلار و یورو کرد. در این شرایط دلالان که در ایام عید خریدهای خود را اوج برده بودند، روز گذشته میل به زیادی به معامله نداشتند. با توجه به کم کردن خریدها، قیمت دلار در روز چهاردهم فروردین ماه در بازار آزاد به ۵هزار و ۵۰ تومان رسید. زیاد معامله گران تصور می کردند که بعد از زیاد کردن روزهای ابتدایی فروردین قیمت با یک اصلاح مواجه خواهد شد. روز سه شنبه یکی از صرافی های بزرگ دولتی در کانال خبر رسان تلگرام خود قیمت عرضه دلار را زیر ۵ هزار تومان اعلام کرد. این صرافی اعلام کرد که به صرافی های مجاز با قیمت ۴ هزار و ۸۸۳ تومان در حجم خرد دلار عرضه خواهد کرد. صرافی های دریافت کننده می توانستند ارز دریافتی را ۵ تومان بالاتر از این قیمت عرضه کنند. در این شرایط زیاد صرافی ها قیمت دلار را بر تابلوی خود ۴ هزار و ۸۸۸ تومان تعیین کردند. با این حال، به گفته فعالان بخش زیادی از این صرافی ها با رقم یاد شده است دلار را عرضه نمی کردند.

حتی بعضی متقاضیان اعلام کردند که شماری از صرافی ها قیمت فروش دلار را به آنها بالای ۵هزار و ۱۰۰ تومان عنوان کردند. در چنین فضایی می توان گفت خرید دلار در بازار سخت بود. به گفته فعالان، اگر قیمت بازارساز به قیمت های معامله گران نزدیک شود، شفافیت بیشتری بر بازار حاکم خواهد شد و سودجویی را سخت خواهد کرد.قیمت صرافی های دریافت کننده ارز بانکی نیز حدود ۱۶۰ تومان با قیمت بازار فاصله داشت.

برخلاف کم کردن قیمت دلار در بازار آزاد، روز گذشته سکه تمام بهار آزادی راه زیاد کردن را در پیش گرفت. روز سه شنبه، سکه با ۵هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید. عده ای از فعالان رشد بهای اونس در بازارهای جهانی را عاملی دانستند که قیمت فلز گرانبهای داخلی را جنبش کرد. سکه های نیم و ربع نیز در روز چهاردهم فروردین رشد قیمت داشتند؛ نیم سکه به کانال ۸۴۰ هزار تومان رفت و ربع سکه در کانال ۵۳۰ هزار تومان قرار گرفت.

گران فروشی در بازار ارز

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | روز گذشته | قیمت بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

گران فروشی در بازار ارز

گران فروشی در بازار ارز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs